ПРО Мотивацію.
Як знайти та пробудити у дитини
мотивацію до навчання?
Мотивація – це ключ до успішного навчання.
Але в сучасному світі, де комп’ютерні ігри, соціальні мережі та відео в TikTok є головним інтересом більшості дітей, знайти щось, що зможе привернути увагу дитини до навчання – неабиякий виклик.
Відсутність бажання вчитися – проблема глобальна і відчутна на всіх суспільних рівнях. Батьки б’ють тривогу через погіршення навчальних досягнень своїх дітей, вчителі – через розсіяність уваги під час уроків та захопленість гаджетами, а роботодавці – через ілюзію знань у більшості кандидатів.
Змушувати дитину вчитися – марна справа. Тут потрібен зовсім інший підхід.
Постає нагальне питання – «Як пробудити у дитини мотивацію для навчання?»
Щоб зрозуміти, як допомогти дитині віднайти стимул для навчання, необхідно розглянути корені цієї проблеми.
Причини
- Нецікавий навчальний матеріал: Якщо дитина вважає предмети або уроки нудними, вона формує негативне ставлення до навчання та втрачає до нього інтерес.
- Невдачі та зневіреність: Якщо дитина постійно чує критику, через певний час вона втрачає впевненість у власних силах та бажання продовжувати справу.
- Проблеми зі здоров'ям або стрес: Фізичні або ментальні проблеми можуть впливати на здатність дитини зосередитися на навчанні.
- Відсутність підтримки: Відсутність підтримки та заохочення від рідних можуть призвести до депресивного стану, під час якого дитина втрачає інтерес навіть до своїх хобі.
- Несприятливе навчальне середовище: Застарілі методи викладання, перевантажена програма, конфлікти з однолітками або викладачами демотивують дитину.
Як пробудити мотивацію?
Порада №1 Свобода вибору
Дозвольте дитині самостійно обирати предмети, які її цікавлять. Дайте їй можливість обрати корисний вид діяльності із декілька запропонованих, як от: малювання, програмування, спорт тощо. Це сприяє розвитку внутрішньої мотивації, оскільки дитина відчуває контроль над власним життям.
Порада №2 Терпіння і труд все перетруть
Не вимагайте від дитини миттєвих результатів, налаштуйтеся на тривалий процес покращення знань. Очікуйте, що будуть як момент «падіння», так і «топтання на місці», однак завдяки систематичній та послідовній роботі – результат гарантований!
Порада №3 Хваліть, цікавтеся, любіть
Хваліть дитину за її досягнення, однак пам’ятайте, що похвала має бути конструктивною та не обмежуватися лише «Молодець!». Цікавтеся життям дитини, розпитуйте про невдачі та успіхи, діліться власним досвідом – це все будує довірчі відносини!
Порада №4 Різноманіття
Використовуйте різні методи навчання, такі як ігри, відеоуроки, інтерактивні завдання. Для сучасних дітей важливою є те, наскільки навчальний процес діджиталізований, наприклад, чи можна знайти відео з корисною інформацією в Tik Tok, або вивчити англійські слова в ігровому застосунку.
Порада №5. Помилка – рушій прогресу
Помилки – частина прогресу. Навчіть дитину бачити у них можливість росту, а не привід для звинувачень. Коли ми ставимося до помилок як до нормальної частини процесу навчання, ми вчимо дитини спокійно справлятися труднощами.
Порада №6 Ви – приклад для наслідування
Діти несвідомо копіюють поведінку батьків, тому важливо на власному прикладі пояснювати, навіщо потрібна мотивація та як вона допомагає вам у житті.
Знайти та пробудити мотивацію до навчання – це завдання, що потребує терпіння, розуміння та підтримки з боку батьків. Важливо налагодити відкриту та довірливу комунікацію між батьками та дітьми. Іноді батьки відчувають потребу у допомозі ззовні.
Онлайн-школа Піфагор готова допомогти вам покращити знання вашої дитини та пробудити інтерес до навчання! Наші досвідчені викладачі створюють дружню та сприятливу для розвитку атмосферу. Також завдяки нашій унікальній методиці викладання, що передбачає застосування інтерактивних методів, ми вже допомогли 7000+ учням поринути у світ математики!
Запишіться на пробне безкоштовне
онлайн-заняття — переконайтеся в
тому, що онлайн-школа Піфагор
підходить вашій дитині!
читай з нами
Дистанційне навчання – руйнуємо міфи.
Дистанційне навчання – невід'ємна частина освітнього процесу в сучасному світі. Завдяки стрімкому розвитку...
Групові та індивідуальні заняття.
Питання «Що краще: групові чи індивідуальні заняття?» турбує багатьох батьків...